До уваги батьків і учнів

Спільне звернення Міністерств до батьків

Правила безпеки на залізниці

  • Дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях: по пішохідних мостах, переходах, тунелях, переїздах тощо. На станціях, де немає мостів і тунелів, слід переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені знаки «Перехід через колії».
  • Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно переконатись у відсутності потяга (або локомотива, вагона, дрезини тощо). При наближенні потяга треба зупинитись за межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.
  • Наближаючись до залізничного переїзду, стежте за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі. При відсутності шлагбаума (коли переїзд не охороняється) перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається потяг.

Забороняється:

  1. Ходити по залізничних коліях.
  2. Переходити і перебігати через залізничні колії перед потягом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше 400 м.
  3. Переходити колію одразу після проходу потяга (локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.
  4. Переходити залізничні переїзди при закритому положенні шлагбаума та при червоному світлі світлофора залізничної сигналізації.
  5. На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.
  6. Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
  7. Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.
  8. Підходити ближче ніж на півметра до краю платформи після оголошення про прибуття потяга до його повної зупинки.

ШАНОВНІ БАТЬКИ! ЗВЕРНІТЬ УВАГУ !!!

ЯК ЗАПОБІГТИ ДИТЯЧИМ СУЇЦИДАМ.  ПОРАДИ БАТЬКАМ ВІД ОПЕРАТИВНИКІВ ДЕПАРТАМЕНТУ КІБЕРПОЛІЦІЇ

Алгоритм дій зловмисників, які доводять дитину до самогубства, ознаки участі дитини у подібних групах у соціальних мережах, список облікових записів, які реєструвалися з території України, а також контакти підрозділів кіберполіції, куди слід звертатися у разі виявлення небезпеки – що необхідно знати батькам, аби вберегти дитину від суїциду.

Департамент кіберполіції Національної поліції України повідомляє про виявлення у соціальних мережах небезпечних груп, в яких дітей доводять до самогубства.

Фанати таких спільнот називають себе «китами», тому що ці тварини асоціюються у них зі свободою. Використання поняття «кити» («летючі кити»), можливо, пояснюється тим, що цей вид ссавців – один з небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям.

Подібні суїцидальні спільноти називаються «Море китів» і «Тихий дім». Відтак у всіх прихильників «моря китів» і «тихих будинків» на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами.

Нелюди, що організували цю систему, працюють наступним чином.

Для того, аби вступити в такі групи, потрібно подати заявку для вступу до неї та написати певний текст у себе на сторінці.

Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті.

Наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання, та час який надається на його виконання). Виконання кожного завдання, потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи.

Всього дається 50 завдань («квестів») (у фейкових спільнотах – від 13 до 50 «квестів», це залежить від адміністратора).

Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині власноруч каліцтв або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео.

Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі. У ролику оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», – вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис і робить останній крок.

Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online. Відеозаписи в подальшому продаються в мережі Інтернет або в Darknet.

У зв’язку з цим батькам, щоб не допустити потрапляння дітей у такі групи, рекомендується:

– приділяти більшу увагу психологічному стану дитини;

– перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення – з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита;

– перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування у приватних чатах;

– звертати увагу на коло спілкування дитини;

– намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;

– обов’язково контролювати те, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини;

– встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

Департаментом кіберполіції була виявлена одна з таких груп https://vk.com/blueskitea. До неї входили 209 користувачів з України. При цьому слід наголосити, що такі групи щодня блокуються адміністрацією соціальних мереж за зверненнями правоохоронних органів або їх користувачів.

Тому, при виявленні таких груп самостійно, просимо негайно повідомляти до кіберполіції (https://www.cybercrime.gov.ua – цілодобово), телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні) або звертатися до адміністрації соцмережі, у якій було виявлено групу.

Аналізуючи діяльність зазначених груп, кіберполіція встановила постійних учасників таких спільнот, які реєструються з території України.

У зв’язку з цим кіберполіція звертається до батьків та усіх не байдужих із проханням бути пильними, при можливості – перевірити облікові записи ваших дітей, чи не зареєстровані вони під зазначеними у списку іменами.

КОМЕНТАР ШКІЛЬНИХ ПСИХОЛОГІВ ЩОДО СИТУАЦІЇ ЯКА СКЛАЛАСЯ В ЗВ’ЯЗКУ В ПОШИРЕННЯМ ІНФОРМАЦІЇ ЩОДО ТАК ЗВАНИХ «ГРУП СМЕРТІ»

Потік інформації про небезпечні групи в соціальних мережах сколихнув суспільство, викликавши тривогу та стурбованість населення.

Оскільки сім’я є першим оточенням у житті дитини, вважаємо за потрібним надати поради батькам з метою створення безпечного простору для її розвитку. Коли дитина маленька, задля безпеки батьки її навчають: «Не вступай в розмови з незнайомцями», «Не бери цукерку або іграшку у чужого дяді», «Не відкривай двері незнайомцям», «Не сідай в машину до чужих»…

Підростаючи, дитина опиняється не лише у реальному соціумі, а й у віртуальному, де окрім цікавого і корисного міститься ще багато прихованого та небезпечного. Але правила безпеки не повинні змінюватися. Тому дорослі зобов’язані діяти за тим самим алгоритмом що й з «цукеркою від чужих».

Найбільш чутливий період – підлітковий, це саме той період, коли дитина може не відчувати цінності й неповторності життя та бути схильною до маніпуляцій.

Найчастіше потрапляють під небезпеку діти, які не мають внутрішньої опори та надійної підтримки, з проблемами у стосунках та в спілкуванні з однолітками або батьками.

Отже, шановні батьки:

  1. Плануйте і проводьте з дітьми сімейне дозвілля.
  2. Спілкуючись, цікавтесь не лише шкільним життям вашої дитини, але й тим, що її приваблює у повсякденності, Інтернеті та соціальних мережах.
  3. Будьте не тільки батьками для власної дитини, а й друзями.
  4. Поважайте особистий простір підлітка, навчаючи його безпечній поведінці у ньому.
  5. Прищеплюйте почуття відповідальної поведінки.
  6. Дисциплінуйте, а не карайте.
  7. Будьте гідним прикладом для наслідування.

Якщо Ви відчуваєте труднощі у стосунках із власними дітьми, не зволікайте із зверненням до вузьких спеціалістів.